Bluza Helikon to bluza do zadań specjalnych

Wielu amatorów aktywności outdoorowych poszukuje funkcjonalnej odzieży, która będzie charakteryzowała się dużą wytrzymałością oraz odpowiednią kolorystyką. Odzież taktyczna o wysokim standardzie wykonania oraz dużej funkcjonalności znajduje swoich odbiorców wśród pasjonatów strzelectwa, bushcraftu, trekkingu oraz survivalu. Czym powinna się charakteryzować taka odzież i jak dobrać jej kluczowe elementy, aby uzyskać w pełni praktyczny zestaw?

Odzież wierzchnia na wyprawę

Optymalnym sposobem ubioru do aktywności outdoorowych jest tak zwany ubiór na cebulkę, co oznacza założenie na siebie kilku warstw odzieży, których ilość można regulować w zależności od panujących warunków.

Wielu amatorów aktywności outdoorowych poszukuje funkcjonalnej odzieży, która będzie charakteryzowała się dużą wytrzymałością oraz odpowiednią kolorystyką

Najbardziej uniwersalną częścią garderoby podróżnika jest bluza, która w sprzyjających warunkach może zastąpić kurtkę. Helikon bluza (do kupienia tutaj: https://www.specshop.pl/pol_m_Helikon-Bluza-2999.html) jest wykonywana ze specjalnych tkanin, które zwiększają jej wytrzymałość na przetarcia i zniszczenie, dodatkowo zapewniają szybkie schnięcie, co jest bardzo pożądaną cechą odzieży outdoorowej.

Kolejnym niezbędnym elementem w ekwipunku odzieżowym pasjonata wypraw jest odzież wierzchnia typu kurtka, która charakteryzuje się nieprzepuszczalną wodę oraz wiatr powłoką, umożliwiającą jednocześnie sprawne oddychanie. Jest to istotna część garderoby na wyprawę, ponieważ przemoknięcie powoduje szybkie wyziębianie organizmu, co jest niezwykle niebezpieczne dla życia turysty.

Charakterystyka odzieży taktycznej

Firma odzieżowa Helikon specjalizująca się w produkcji sprzętu i odzieży na wyprawy przez lata budowała swoje doświadczenie dotyczące wymagań stawianych wobec specjalistycznej odzieży turystycznej.

Wśród produktów proponowanych przez tego producenta można zauważyć pewne rozwiązania technologiczne, które powodują, że te elementy ubioru są niezwykle doceniane przez swoich odbiorców. Funkcjonalna odzież taktyczna cechuje się przede wszystkim:

  1. odpowiednią naturalną kolorystyką w barwach piaszczystych, brązowych lub zielonych
  2. składem pozwalającym na szybkie schnięcie odzieży oraz jej odporność na wiatr, deszcz i zimno
  3. dużą liczbą kieszonek umieszczonych na klatce piersiowej, rękawach i nogawkach, co pozwala na sprawne dostanie się do umieszczonych tam przedmiotów
  4. systemem zapinania odzieży, który pomaga w szybkim jej zdejmowaniu i zakładaniu.

Ostatecznie można powiedzieć, że odzież przeznaczona do aktywności na świeżym powietrzu musi spełniać specjalne zadania i być niezawodna, ponieważ to od jej jakości i zastosowanych rozwiązań technologicznych zależy życie i zdrowie uczestników wyprawy.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.