Co to jest AirSoft Gun?

Wiele osób już w dzieciństwie chciało zostać żołnierzem, biegać z karabinem i bronić terytorium. Najczęściej zabawy odbywały się na podwórkach, a bronią były patyki. W obecnych czasach dorosłe osoby mogą spełnić swoje dziecięce marzenia i zająć się ASG od Spceshop, które daje dużo adrenaliny, ale także jest pasją.

Czym jest ASG?

ASG, czyli AirSoft Gun to gra zespołowa, w której używane są repliki broni palnej. Broń ta wyglądem przypomina prawdziwą, ale działa ona za pomocą innych systemów. Gra ASGprzypomina trochę rozgrywkę paintballu, ale trochę się od niego różni.

AirSoft Gun to repliki broni, które stosowane są podczas zaplanowanych rozgrywek. W grze biorą udział zgłoszone drużyny, które rywalizują ze sobą według określonych zasad. Każda z drużyn opracowuje taktykę, biorąc pod uwagę miejsce rozgrywki oraz teren, ponieważ walka odbywać może się na świeżym powietrzu lub w zamkniętych halach. Zasady gry mogą ulec zmianie, za co odpowiada organizator rozgrywki.

Zasady AirSoft Gun

Najczęściej zasadami ASG jest używanie specjalnych replik broni, która przeznaczona jest do rozgrywek oraz dedykowanych im kulek. Podczas rozgrywki ważne jest, aby chronić oczy, ponieważ amunicja może je uszkodzić.

Podczas rozgrywki należy trafić przeciwnika, który po uderzeniu opuszcza na chwilę pole gry. Zawodnicy muszą grać fair, ponieważ kulki nie zostawiają śladu, dlatego zawodnik musi przyznać się, że kulka go trafiła.

ASG polega na odwzorowaniu prawdziwych działań militarnych, dlatego też uczestnicy często wyposażeni są w elementy taktyczne oraz ubrani w stroje wojskowe, które pomagają się maskować. W grze uczestniczyć mogą osoby, które ukończyły 16 rok życia, a broń nie może być używana nigdzie indziej niż w wyznaczonych do rozgrywek miejscach.

Rodzaje broni ASG

Repliki stosowane do ASG to odwzorowanie broni 1:1. ASG jest bronią pneumatyczną, z której strzela się kulkami mającymi 6 mm średnicy. Wyróżnić można następujące rodzaje broni:

  • sprężynowa – kulka wystrzeliwana jest za pomocą strumienia powietrza ściskanego w cylindrze przez ruch tłoka, który naciąga sprężynę. Każdy wystrzał wymaga ręcznego naciągnięcia sprężyny,
  • gazowa – kulka wystrzeliwana jest przy użyciu specjalnego gazu, którym może być dwutlenek węgla, Gaz ten wywołuje ruch zamka, więc nie trzeba przeładowywać broni po każdym oddanym strzale. Gaz do broni ładuje się tak jak do zapalniczki,
  • elektryczna – sprężyna naciągana jest dzięki silnikowi elektrycznemu. Ogniwo elektryczne broni ładowane jest przy użyciu specjalnej ładowarki.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.