Scyzoryk na wycieczkę

Nawet kilkudniowa wycieczka może być bardzo ekscytująca. Taka wyprawa może polegać np. na wypadzie do lasu lub ataku na górski szczyt. Na wycieczkę spakować należy przedmioty, które przydadzą się w czasie kilkudniowego pobytu poza domem. Być może trzeba będzie zabrać ze sobą namiot oraz kuchenkę turystyczną. Z pewnością natomiast wziąć należy odpowiednią odzież. Jeśli planujemy wyżywienie we własnym zakresie, należy zabrać też prowiant. Pamiętać więc trzeba o wielu niezbędnych rzeczach. Jest natomiast jeden przedmiot, którego zapominają zabrać ze sobą uczestnicy wycieczki.

O czym zapominają turyści?

https://www.specshop.pl/firm-pol-1308137427-Victorinox.html

Planując wycieczkę trzeba pamiętać o tym, że podczas każdej wyprawy mogą zdarzyć się niespodziewane sytuacje, które wymagać będą użycia jakiegoś narzędzia. Jeśli wybieramy się na wycieczkę dużym autem, możemy zabrać nawet skrzynkę z narzędziami. Wiadomo jednak, że najczęściej ilość miejsca w bagażu jest ograniczona, więc np. na pieszą wycieczkę nie zabierzemy ze sobą dużej ilości przedmiotów. Często zapominamy o tym, że podczas wyprawy, w różnych nieprzewidzianych okolicznościach, mogą nam się przydać przedmioty codziennego użytku. Jeśli mamy ograniczoną ilość miejsca w bagażu, nie musimy zabierać ze sobą całego wyposażenia warsztatu. Wystarczy wziąć ze sobą solidny scyzoryk wielofunkcyjny np. jeden z modeli Victorinox (ze strony: https://www.specshop.pl/firm-pol-1308137427-Victorinox.html).

W jakich sytuacjach przyda się scyzoryk wielofunkcyjny?

Podczas wycieczki może zaistnieć konieczność użycia ostrza, w celu szybkiego i bezpiecznego przecięcia np. sznurka lub części odzieży. Nóż przyda się do zaostrzenia patyków na kiełbaski, jeśli w planie wycieczki jest ognisko. W przypadku, gdy mamy ze sobą puszki z jedzeniem, dobry scyzoryk umożliwi ich otwarcie. Usunięcie kapsla z butelki też nie będzie problemem, gdy posiadamy scyzoryk wielofunkcyjny. Jeśli podczas wieczornego odpoczynku, po trudach wycieczki, mamy ochotę na otwarcie butelki wina, można również użyć w tym celu scyzoryka. W czasie wycieczki może zaistnieć potrzeba przecięcia drutu lub drewna. Z takimi czynnościami również poradzi sobie dobry scyzoryk.

Jakie narzędzia zawarte są w scyzoryku wielofunkcyjnym?

Duże i solidne ostrze jest podstawą scyzoryka wielofunkcyjnego.

Duże i solidne ostrze jest podstawą scyzoryka wielofunkcyjnego. Scyzoryk tego typu posiada też otwieracz do puszek i butelek, zawiera on też korkociąg. Przydatne mogą być też takie narzędzia jak przecinak do drutu, rozwiertak, śrubokręt czy nożyczki. Niektóre modele scyzoryków Victorinox posiadają nawet kombinerki, piły do drewna i metalu, pęsetę czy zaciskacz do ciężarków.

Niewątpliwie scyzoryk wielofunkcyjny powinien być przedmiotem, o którym pamiętać powinien każdy turysta. Scyzoryk nie zajmuje wiele miejsca, a może być przydatny podczas każdej wyprawy.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.